Drezynyrowerowe.pl – startup w turystyce?
Drezyna rowerowa
Drezyna rowerowa

W związku z moją wakacyjną podróżą w Bieszczady, którą można nazwać urlopem, natknąłem się na ciekawą atrakcję turystyczną: Drezynyrowerowe.pl

Na początek polecam tę zabawę dostępną w Uhercach Mineralnych albo w Ustrzykach Dolnych. Grupa osób zdobyła fundusze z Mechanizmu Szwajcarskiego, wydzierżawiła tory od PKP i wozi ludzi drezynami rowerowymi na kilku trasach. Co ciekawe, ludzie chętnie płacą za to, że muszą ciężko pedałować aby drezyna o wadze 140 kg + waga pasażerów jechała jako tako do przodu.

Jednak przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę, że uruchomienie tego przedsięwzięcia nie wymagało angażowania nowoczesnych technologii, aplikacji, smartfonów itp. Wystarczył jedynie pomysł, którego istotą było wykorzystanie czegoś co istnieje w świadomości, jako coś bezużytecznego (nieużywane tory kolejowe). Przestańmy myśleć jedynie kategoriami szału innowacyjnego i braku funduszy na jego wzniecanie – wykorzystujmy bazę jaką mamy. Innowacja to nie tylko nowy produkt. Innowacją jest także nowy sposób myślenia o tym samym – usłudze, procesie, rzeczy. Czasami największą innowacją jest więc zmiana sposobu myślenia.

Taka poza nawiasem – więcej takich innowacji w polskiej turystyce, a zbudujemy ogromny przemysł spędzania wolnego czasu.